DOKONALÝ VÝLET PO ČECHÁH // Krumlov, Velká Amerika, Stezka korunami stromů a & Wellness

26. srpna 2019


Mám radost. Zažila jsem dva nádherné dny a jelikož jsem se zase vrátila k blogování, tak se o to s vámi můžu podělit i tady.
Všechno začalo jedním velkým překvapením, které mi vážně vyrazilo dech. Dala jsem si s Vláďou obvyklý sraz na Hradčanský. Měli jsme jít do Palladia a někam na oběd. Když jsem mu volala, jestli už je na cestě, dostala jsem odpověď, že stojí před Tescem. Koukám kolem sebe, ale že bych ho viděla, to ne. On se mi někam schoval a dělá si ze mě srandu? Najednou jsem se podívala na silnici a stál tam i s jeho novým autem! Takže jo. Právě tohle může za to, že jsme vyrazili tak nečekaně na výlet.
Jeli jsme autem a já neměla páru kam. Nakonec jsme dorazili do lomu Velká Amerika, kde jsme nebyli několik let. Kdo jste na tomto místě ještě nebyli, rozhodně doporučuji. Je to ideální místo na příjemnou procházku. Navíc je to kousíček z Prahy.No a pak to začalo. Vláďa začal vymýšlet co dál. Krkonoše? Rakousko? Navrhla jsem Šumavu. Tam jsme ještě nebyli. Koukáme na booking, abychom se podívali, jaké nabízí ubytování a najednou jsme narazili na nádherný hotel s Wellness! J e d e m e! Vždyť si zaloužíme chvilku jen relaxovat a užívat si jeden druhého.

Sjeli jsme si rychle domů pro věci (naštěstí bydlíme 10 minutek od sebe) a vyrazili jsme. Cesta nám trvala necelé tři hodinky a přijeli jsme do Lipna nad Vltavou. Nikdy předtím jsem tam nebyla a dost mi to přípomínalo Špindlerův mlýn, kam strašně ráda jezdím.
Když jsem viděla ubytování, řekla jsem si w o w! Hotel se jmenuje Modrý jelen. Velká dřevěná chata, naprosto nádherně zařízená do posledního detailu. Neměli jsme jen pokoj, ale rovnou celý byt, který byl tak třikrát větší, než ten můj! :D Hodili jsme věci do našeho jednodenního ubytování, vzali jsme si plavky a šli jsme se podívat do Wellness části. 
To bylo další moc milé překvapení. Několik saun, dvě výřivky, bazén. To všechno v naprosto luxusním stylu. Přesně něco takového jsme potřebovali. Jen si sednou do horké výřivky a odpočívat. Navíc se Wellness nemuselo platit ještě navíc k ubytování, což se nám ještě nikde nestalo.
Po nádherném odpočinku jsme si dali víno na terase a užívali jsme si nic nedělání.


Ráno se mi ani nechtělo z postele. Jediné, co mě motivovalo byla představa, jaká asi bude snídaně, když máme tak luxusní ubytování. Snídaně je moje nejoblíbenější jídlo dne a naprosto miluji, když si můžu v hotelu vybrat z milionu věcí, na co mám zrovna chuť. A tahle snídaně byla asi nejlepší, jakou jsem kdy měla. Nakonec jsem si vybrala kafíčko, rozpečenou bagetku s pomazánkou, šunkou, sýrem. Taková klasika. Ovšem jsem to musela zajíst i sladkým koláčkem. To jsem fakt neodolala! 

Hurá na výlet!


V poslední době jsem se celkem chytla toho, že vymýšlím program. Jelikož bylo v okolí ubytování hned několik míst, kam se podívat, celý den jsme měli co dělat. Nejdřív jsme se domluvili, že půjdeme navštívit Stezku mezi korunami stromů, na kterou jsem chtěla několik let. Ke stezce jsme vyjeli lavkou na kopec a pak jsme už šlapali po svých. Stezka mě vážně překvapila. Bylo to nádherné a můžu ji doporučit všema deseti. Krásné výhledy, příroda a hlavně čerstvý vzduch.

Když jsme scházeli ze stezky dolů, zahlídla jsem, jak někteří jedou na koloběžkách. Hned jsem se toho chytla a táhla Vláďu do půjčovny. Nebyl z toho moc nadšený, nechtělo se mu, ale já věděla, že to bude stát za to. :)
Jeli jsme dolů asi 30 minut. Nebyla to jen tak nějaká easy cesta po asfaldu, ale byl tam parádní terén a díky tomu si to vážně užil i Vláďa, který má rád pořádný dobrodrůžo! :D Dali nám terénní koloběžku, na které to byla sranda! Koloběžku po jízdě vrátíte hned pod kopcem, takže se nemusíte bát, že ji budete muset někam tahat a podobně. A je to daleko větší zábava, než jít pěšky! 
Co se týká cen, tak lanovka vyšla na 120,- korun za jednoho, stezka 250,- a koloběžky 180,- korun.Další zastávka, kterou jsem si vyprosila byl Český Krumlouv. Město se nachází asi 30 minut od stezky, kde jsme byli. Do Českého Krumlova jsem se chtěla podívat celkem dlouho. Je to jedno z nejhezčích měst tady u nás a rozhodně stojí za to ho navštívit. Pokud máte rádi Karlovy Vary, tady se vám v Krumlově bude líbit ještě o trochu více! Zaparkovali jsme auto a šli směr centrum. Všude bylo celkem dost turistů, což jsme nečekali, ale rozhodně to dokazovalo, že to bude stát za to. 
Mě to trochu připomínalo Sicílii, kde jsme před měsícem byli. Všude malé uličky, kavárničky, obchůdky. Největší dominantou města je hrad a zámek Český Krumlouv. Kolem jsou nádherné zahrady, kašny, parky a vše je udržované a čisté. Z celého města jsme byli nadšení a moc se nám tam líbilo. 

Většinou když hledáme, kam půjdeme na jídlo, koukáme na aplikaci TripAdvisor. Najdete tam jak ubytování, aktivity v okolí, tak i právě místa, kam jít na dobré jídlo. Lidi tam přidávájí hodnocení a recenze a tak si můžete vybrat podle jejich doporučení. Vláďa narazil na restauraci, která se mu v aplikaci líbila, tak jsem se tam vydali. Už když jsem se blížili, viděli jsme, že tam bude dost narváno. Já mám ráda, když je v restauraci, kam jdu, plno. Svědčí to o tom, že tam vaří dobře!
Naštěstí měli volné jedno mini místečko pro dva, tak jsme měli štěstí.
Restaurace se jmenovala Krčma a bylo to vážně něco! Všechno bylo ve vesnickém stylu. Uprostřed restaurace byl oheň, na kterém dělali maso, všechno bylo obložené dřevem. Už jen ten pohled na restauraci byl zážitek, protože to bylo dotažené do posledního deatilu. Na menu měli převážně jen maso z grilu a pečené věci. Nakonec jsme si vybrali menu pro dva. Ochutnávku všech mas, pečené brambory, bramboráčky a obloha. Můžu vám říct, že to bylo naprosto dokonalé! :D Na obřím prkýnku (které se nám skoro nevešlo na náš stůl :D) přinesli upečené maso, brambory s dipem, zeleninový salát, bramboráčky, k tomu všemu křen a B O Ž E! To bylo tak dokonalý jídlo, že jsme to vážně ani nečekali. Všechno bylo naprosto výborně připraveno na ohni. Byl to zážitek. Teda hlavně pro Vláďu, protože většinou každý chlap má rád kus masa! :D Pokud pojedete do Krumlova na výlet, sem prostě musíte! Rozumíte? M U S Í T E! 


Tohle bylo přesně to jídlo, po kterém potřebujete šlofíka! :D No ale my jsme místo odpočinku dál pokračovali na hrad a zámek, kde byl krásný výhled na celé město. Dovnitř jsme nešli. Mě samotnou prohlídky zámků moc nebaví, tak jsme se podívali jen na zahradu a šli jsme zase zpět do centra. Pak přes park na parkoviště k autu. Už po cestě hřmělo, ale jak jsme sedli do auta, začalo během sekundy tak strašně lít, že jsem si říkala, že někdo nám dnešní výlet opravdu přál. Jelikož takové štěstí na počasí jsem dlouho neměla.Celé dva dny byly naprosto dokonalé. Pokud chcete vyrazit na výlet někam po Čechách, při nejlepším s vaším přítelem, tohle bude trefa do černého. Ať už hotel, Wellness, stezka, koloběžky, jídlo. Prostě všechno bylo úžasné a můžu vám tento program a výlet doporučit všemi deseti. Snad se vám dnešní článek líbil a budu moc ráda, když mi dáte vědět, jestli jste taky byli na těchto místech  a jak se vám tam líbilo.

4 komentáře

 1. Skoro stejný program jsme měli s přítelem na naší loňské dovolené a máš pravdu - bylo to super. Těším se na další článek s tipem na výlety. <3 Máš to moc hezky sepsané :)

  OdpovědětSmazat
 2. Velká Amerika je jedno z nejkrásnějších míst v ČR, byla jsem naprosto unešená, když jsem tam byla poprvé :) Krásné fotky! :))

  OdpovědětSmazat
 3. Takové tipy na výlety jsou super!😊

  OdpovědětSmazat
 4. Milá Péťo, máš opravdu velké štěstí, když ti přítel řekne sbalíme se a jedeme si užívat, jen tak spontánně, kamkoliv ... Možná by to chtělo v mém životě nějaké změny ... Všechna navštívená místa jsou překrásná, i když Velkou Ameriku neznám naživo, tak i z fotek to vypadá skvěle. Český Krumlov je dle mého nejkrásnější město v ČR... Přesně ten typ ubytování a restaurací, které jste navštívili mám nejradši, díky za tipy :) Blog je naprosto unikátní způsob, jak sdílet svoje zážitky,myšlenky a vše ze života :) Chápu, jakou máš radost, že se blogování zase věnuješ naplno :)

  OdpovědětSmazat

Moc si vážím každého Vašeho komentáře. ♥