BUMERANG.

6. února 2018

Téma myšlení mě vždycky hodně zajímalo. Četla jsem knížky na tohle téma, koukala na dokumenty a sama v sobě hledala, jak si zlepšit život pomocí správných myšlenek. V poslední době jsem si to přestala nějak uvědomovat a do své hlavy jsem pouštěla zbytečnosti, které mi akorát škodily. Neměla jsem sílu s tím nějak bojovat a jakkoliv se proti tomu bránit. Až teď když jsem zastavila, uvědomila jsem si, jakou paseku jsem ve své hlavě za poslední dobu nadělala. A to je důvod mého dnešního článku. Člověk pozitivní myšlení nesmí vzdávat a po každé kdy si uvědomí, že na tom není dobře sám se sebou, měl by s tím začít hned v tom okamžiku něco dělat a snažit se dát dohromady. Protože co je víc, než zase cítit, že vám svět dává energii a váš život smysl?
Jenže, jak začít? Jak zase vnímat to hezký a na to špatný se nesoustředit? Začínala bych vždy tím, aby si na sebe člověk udělal čas. Může to být hodinka, dvě, nebo klidně celý den. V tomto čase, kdy se budete soustředit jen na sebe by bylo dobré zamyslet se. Jaký máte aktuální vztah k sami k sobě, ke svému tělu. Dáváte své hlavě dobré myšlenky? A vnímáte vůbec, že myšlení ovlivňuje váš život?
Já na to totiž občas zapomenu. Jako bych nikdy nečetla nic na tohle téma. Když se tomu nevěnuji a nesnažím se se sebou pracovat, po čase to odezní a mám čím dál tím méně sil být pozitivní a dbát na to, jak myslím a co do svého života přitahuji. 

Největší podíl energie má podle mě to, na co myslíte, co si představujete, přejete a myslíte o budoucnosti. Už vážně hodně krát jsem dojela na to, že jsem myslela negativně a všechen hnus na který jsem se ve své hlavě soustředila, jsem si do svého života i přitáhla. Do puntíku se stalo všechno tak špatně, jak jsem si myslela, že to dopadne. A to hlavně dřív. A když si tohle uvědomíte, uděláte krok sice do neznáma a nejdřív budete k tomu všemu trošku skeptičtí, ale brzy pochopíte, jak vám to dodává energii a naději. Musíte věřit v to dobré a soustředit se na to, že všechno dopadne tak, jak chcete. A to je vážně klíč, který vás vždycky vrátí zpět do vašeho pozitivního módu. Jelikož dostanete zpět svůj proud energie. Budete myslet pozitivně o své budoucnosti. To vás zbaví strachů, úzkostí a negativismu.
To, na co myslíme, to v co věříme a to, co si představujeme, přitahujeme do našeho života, jako magnet. Vysíláme energii, která se nám jako bumerang vrací. Jestli myslíme negativně, přitahujeme do svého života negativní lidi, situace, či problémy. Pokud děláme vše proto, abychom byli pozitivní, přitahujeme i pozitivní momenty, lidi a skutečnosti. Pokud jste o tomto zákonu přitažlivosti ještě nikdy neslyšeli, nebo nečetli, tak je klidně možné, že si teď ťukáte na čelo. Ale pokud se nad tím zkusíte jen zamyslet, vrátíte se do minulosti a zkusíte si uvědomit, jak přemýšlíte a co do svého života přitahujete, rázem pochopíte o čem tady dneska píšu. 
A když už se na tohle chcete zaměřit a zkusit tímto uvědoměním dát svůj život zase dohromady, myslete to upřímně. Pokud budete přemýšlet nad nějakou situací, snažte se opravdu pochopit, že dopadne dobře a věřit tomu. Není to o tom, že jen začnete přemlouvat sami sebe. Vy si musíte přestat nalhávat, že všechno je negativní a začít takhle vnímat to pozitivní. Nemělo by to dopadnout, že si budete tvrdit, jak vaše zkouška dopadne dobře, ale uvnitř sebe budete pořád přesvědčeni, jak dostanete za pět a strach vás bude pořád ovládat. Vy prostě musíte vložit všechnu energii do toho, že uvěříte, jak dobře dopadne. Klidně si to i představujte a tím vaši myšlenku jen podpoříte.
Jsme tak moc naučení myslet negativně, že si kolikrát ani neuvědomujeme, jak moc si sami škodíme a jak moc do svého života přitahujeme to špatné a negativní. A pak se divíme, že se nám nic nedaří, nic nám nevychází a ve všem vidíme problém. 
Řeknu vám to takhle. Aktuálně s tím mám taky starosti a nevěnovala jsem tomuto moc energie, ale je čas si zase uvědomit, jak moc je to v mém životě důležité a jak moc bych na tenhle zákon přitažlivosti měla dbát. 
Co je víc, než vidět zase to dobré a co je víc, než zase dostat energii do svého života? A přitom jsme my sami, kdo tohle ovlivňuje a můžeme si buď škodit, nebo sami sebe zvednout a začít na sobě pracovat. Děkuji, že jste si tohle přečetli. Věřím v to, že vám to taky pomohlo. :)

8 komentářů

 1. Ďakujem ❤️ Toto som dnes naozaj potrebovala

  OdpovědětVymazat
 2. Naprosto s tebou souhlasím.. v hlavě se toho odehrává tak moc a častokrát stačí jen lehce zapochybovat nebo si něco vzít moc k srdci.. Držím palce, ať si tenhle přístup udržíš a jsi happy! :))

  https://cakovamichelle.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Skvelé Peti��❤️❤️

  OdpovědětVymazat
 4. Dnešní den jsem začala podle tvého receptu z blogu. Výtečně jsem si pošmákla a teď si přečtu po práci tenhle článek. Je až neuvěřitelné jak moc jsi mě nakopla a inspirovala. Jsem pesimista. Není se čím chlubit, vím. Ale nad tvým článkem jsem se zamyslela a hned jsem si řekla, že s mým pesimismem něco udělám. Moc děkuji!

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj :)

  ani neviem, či som niekde niekedy takto verejne niečo komentovala, ale teraz mi to nedá :)
  S tým, čo si napísala sa úplne stotožňujem, treba sa snažiť myslieť pozitívne. Situácia sama o sebe nie je zlá alebo dobrá, to náš postoj k nej ju robí dobrou alebo zlou :)

  A odporúčam prečítať knihu (nedávno sa mi dostala do rúk) - Hľadanie zmyslu života (napísal ju človek, čo prežil niekoľko koncentračných táborov a druhú časť knihy venuje rozoberaniu toho, že "všetko je v hlave". Fyzicky na tom nebol najlepšie, boli tam ľudia omnoho zdravší a v lepšej kondícii, ale neprežili. Nemali cieľ.

  A ešte jedna kniha - Moje milovaná smrti. Neznie zrovna pozitívne ten názov, ale kniha je krásne pozitívna. Keď som ju dočítala, tak mi začalo dávať veľa vecí zmysel.

  Držím ti palce, nech máš stále úsmev na tvári a nech robíš to, čo ťa baví :)

  OdpovědětVymazat
 6. Nádherný článek, Péťo ❤ Přesně tohle jsem teď potřebovala ☺

  OdpovědětVymazat
 7. Na tohle já věřím, a dost ! Myšlení je základ, ve všem !! :)

  FIT MADDIE

  OdpovědětVymazat

Moc si vážím každého Vašeho komentáře. ♥