ZAČÍNÁM OD ZNOVA

24. září 2017


Já ani nevím, jestli máte náladu něco takového číst. Ovšem já mám hodně velikou energii k tomu, abych se o to s vámi podělila. V dnešním článku budu upřímná, hodně ukecaná a šíleně namotivovaná. Protože jsem plně odhodlána k tomu, někam se posunout a dát si zase nějakou svou osobní výzvu. V poslední době jsem čím dál tím přesvědčená o tom, že tak jak momentálně žiji je pro mě nejvíc přínosné a dělá mě to nejvíce šťastnou osobou. Dělám práci, kterou miluji, stýkám se s lidmi, které mám nade všechno ráda, užívám si chvíle, které za to stojí a snažím se být produktivní. Ale to bych to nebyla já, kdybych to nechtěla ještě víc zlepšit a mít ze sebe daleko lepší pocit, než mám teď. Lidi, blíží se podzim. Šedý nebe, vítr ve vlasech, skoro každodenní déšť a já nechci sedět zavřená doma a čučet na seriály, nebo do stěny. :D Chci si užívat každý den a dávat do toho maximum. Proto tento článek, a proto všechny tyto myšlenky v mé hlavě. Je pár věcí, které bych na sobě chtěla zlepšit a je pár věcí, které bych ráda uskutečnila a zařadila do svého života. A dneska je ta správná chvíle se o to s vámi podělit a namotivovat sebe samotnou ještě víc.Být v klidu a pohodě je fajn, ale přijde mi, že bych se měla zase zaměřit víc na moje nitro a věnovat se dalšímu seberozvoji. Zjistila jsem totiž, že čtení knížek o duši člověka je něco, co mě hrozně baví, ale zároveň musím mít furt přísun informací na toto téma, jinak nejsem dostatečně silná bojovat proti všemu negativnímu. Těžko se to vysvětluje, ale je to jako něco, když jste na mobilu a dojde vám jeho baterka, dáte ho do zásuvky, baterku doplníte a zase můžete nějakou dobu mobilovat. A tak to mám i já se zdroji pozitivní energie. A jelikož je podzim pochmurný a občas dost šedý, budu se snažit číst co to jde. Přeci jenom mě to baví, ale občas se dokopat k tomu, abych si šla louskat v knížkách místo koukání na YouTube, stojí moc mého přemáhání. A je na čase dát přednost něčemu daleko víc užitečnějšímu. :) Teď mám přichystané znovu přelouskat knížku "Čtyři dohody" a poté se vrhnu na knížku "Muž, který prodal své Ferrari". Dále bych vás chtěla poprosit, zda nemáte nějaké tipy na filmy s pořádnou dávnou dobré nálady a energie. Budu vám vděčná!

Sice jsem furt člověk, který jí zdravě a cvičí, ale i na mě někdy padne chvilka, kdy to flákám víc, než bych asi měla. Neumím si představit, že do sebe plácám jen nesmysly, ale umím si představit i to, že budu zkoušet daleko víc nové recepty, budu se jídlu více věnovat, nestane se to, že půlku dne nejím kvůli práci, nebo to, že si dám cheat meal několikrát v týdnu. Je pravda, že jsem si fakt nesmírně oblíbila počítání maker, ale někdy mě moje lenost dokope až k tomu, že makra si jen odhadnu v hlavě a na zapisování kašlu. Přitom mám vážně zkušenost s tím, že když si makra poctivě zapisuji, tak moje postava vypadá daleko lépe, mám větší sílu při cvičení a daleko lepší pocit ze sebe samé. No a to je další bod, do kterého se zase opřu. Chtěla bych zkoušet nové recepty, dbát daleko více na jídlo, zkoušet nové zdravé restaurace a bistra a celkově dbát na to, abych nejedla furt to samé dokola. Zítra si konečně zkusím dát po ránu nějakou jinou snídani než míchaná vajíčka, která v poslední době snídám every day a vrhnu se i na počítání maker. Věřím, že už tenhle začátek dne mě nakopne k tomu, abych ve změnách pokračovala a moje "nová" pravidla si zase vryla pod kůži.


Sociální sdílení je pro mě jako pro blogerku opravdu každodenní závislostí, ale mnohem víc bych chtěla dbát na promakanější příspěvky. Nechci mít Instagram jen se svýma selfíčkama, ale chtěla bych tomu dát zase nějaké to poselství! :D Nejde samozřejmě jen o Instagram. V poslední době docela často natáčím a jak jste si možná všimli na mé FB stránce blogu, slibovala jsem, že videa budou vycházet v intervalu maximálně tří dnů. Neberte to tedy jako pravidlo, ale spíš to berte tak, že pokud to bude reálně možné, natáčet takhle často budu. Baví mě to, ale opravdu nechci aby každé video bylo totožné a ráda bych vám ve videích i něco předala. Zároveň mě hrozně baví dělat videa autentická a fakt vám říct, co mám na srdci. Zároveň se můžete příští neděli těšit na něco, co pro vás asi bude novinkou, ovšem věřím, že příjemnou. Chystám pro vás nový koncept videí a věřím, že to bude motivace jak pro vás, tak pro mě. Články budou vycházet dvakrát týdně. Vždy jeden povídací na téma duše a druhý na téma tělo, fitness, nebo nějaký ten zdravý recept. Co vy na to? :))


Cvičím, stále cvičím. Ale moje cvičení a tréninkový plán ztratil jakýkoliv koncept a směr. Zastavila jsem se na místě a ráda bych získala zase nějaký nový progress. Když už tedy budu makat na novém jídelníčku, nových jídlech a celkově dbát na změnu v tomto směru, rovnou se vrhnu i do pořádného cvičení. Můj nový plán zní tak, že třikrát v týdnu půjdu do fitka, jeden trénink odcvičím v pohodlí domova a pak si dám buď jeden, nebo dva běhy, či jiné kardio. Věřím, že tohle mi bude vyhovovat nejvíce a nejvíce nakopnu moje tělo k tomu, aby se někam posunulo. Moc jsem si teď oblíbila ranní tréninky. Dám si budík většinou na osmou hodinu ranní, vezmu legíny, schramstnu tyčinku, chytnu bágl a letím směr fitko. Skvěle mě to nakopne a hlavně je mi hrozně příjemný, jak je fitko vylidněné a díky tomu stroje volnější. Určitě vám dám vědět, jak vypadal můj první týden co se týká tréninků a třeba do mé tvorby zakomponuji i nějaké cvičební video, či článek se cviky, které momentálně zařazuji.


Miluji diářky, sešítky, notýsky a všechny tyto blbůstky. Ále vždycky mi zapisování pocitů, nálad a plánování věcí vydrží pár týdnu a pak tomu dám sbohem. Netuším proč, ale vždycky mám výkyvy toho, že svůj život plánovat chci a pak mi zase dojde, že ne. Ovšem teď jsem už došla do té fáze, že plánovat musím. Pokud pracujete z domova je to hrozně důležité. Jelikož jsem vážně workoholik co se týká blogu, jídelníčků, e-mailů a celkově mé tvorby, tak jsem schopná u toho prosedět i celý den, večer se zastavit a říct si : "To už je jako tolik hodin?" Proto se budu snažit dbát na to, abych si čas daleko víc rozvrhla a daleko víc věnovala pozornost tomu, jak den trávím. A bude mi k tomu sloužit i lepší organizace času. Daleko víc toho člověk stihne, je daleko více produktivnější. Zároveň věřím tomu, že ze sebe budu mít lepší pocit, než když se věnuju celý den jen jedné konkrétní činnosti.

Věřím, že i vy máte třeba stejná, nebo podobná přání. Troufám si říct, že organizace času, cvičení, zdravé jídlo a pozitivní myšlení je něco, co pomůže každému z nás. A proto tímto článkem chci nakopnout sebe i vás k tomu, abychom dali do našich životů zase maximum. Od zítra jdu do toho na plno! Přidáte se? 

19 komentářů

 1. moc hezky napsané těším se na nové inspirace a nápady a držím pěsti... ráda se motivuji.... )

  OdpovědětSmazat
 2. Skvelo si to vyjadrila a ja idem s tebou do toho a moc ti drzim palce ❤

  OdpovědětSmazat
 3. Skvělý článek! Jdu do toho s Tebou, protože přesně nad tímhle už delší dobu přemýšlím :)

  OdpovědětSmazat
 4. jdu do toho s tebou, Peťo!! moc ti fandím a děkuji za každý příspěvek, článek, video, pozitivní myšlenku <3

  OdpovědětSmazat
 5. Tvoje plány vypadají úžasně a moc Ti přeju, aby všechno vyšlo v co nejlepším světle a hlavně abys měla z dalších dnů, zážitků, cvičení a své tvorby radost. Věř mi, že to dělá neskutečnou radost i nám, Tvým sledujícím. Mám pro Tebe skvělý tip na knížku, kterou jsem před nedávnem dočetla a dala mi toho doopravdy hodně. Motivuje, otvírá oči, dojíma a naplňuje vděkem a radostí. Nebo možná jsi ji už četla? Život bez hranic Nicka Vujicice - pokud ne, jsem si jistá, že se Ti bude líbit.
  Hodně zdarů a usměvavých dnů, Péťo��.

  OdpovědětSmazat
 6. Ty jsi skvělá :) Už se těsím na další videa :)
  Sarushef blog

  OdpovědětSmazat
 7. :))tohle miluju...teď si mě omět motivovala...a rozhodně, půjdu do toho s tebou <3mám to teď podobně...A tak doufám, že mě to též posune:3hodně štěstí v novém týdnu♡

  OdpovědětSmazat
 8. Paráda !! :) Jasně, jdu ! Organizace je hodně důležitá, to by se čověk divil, jak až moc :)

  FIT MADDIE

  OdpovědětSmazat
 9. Péťo, úplně s tebou souhlasím! Zamakáme! Taky bych potřebovala nový start a víš co? - nový start je tu :) Psala jsem ti tehdy email, že jsem "díky" přejídání během dvou měsíců vyjedla zpět to, co jsem dávala dolu skoro půl roku. Pak jsem začala jíst intuitivně, abych se dala psychicky dohromady (přejídání je zlo, šíleně to poznamenalo moji psychiku - ale to sama víš, jak to chodí), nesnášela jsem se a proto jsem začala jíst podle pocitu, potřebovala jsem se přestat bát jídla a naučit se přijmout sama sebe. Teď se cítím skvěle a proto jsem se rozhodla, že začnu zase pořádně makat, hlídat si jídlo. Jak si psala - chci, aby moje cesta měla určitý směr a progress.
  Je plno dalších věcí, na kterých bych také chtěla zamakat např. organizace času, čtení (dříve jsem četla jak o život), a také ta sebeláska. A tobě chci moc poděkovat - hodně si mne naučila. :)

  OdpovědětSmazat
 10. Miluju tvůj pozitivní přístup ❤ Co se týče videí ocenila bych správnou techniku používání strojů ve fitku a i mimo něj ��

  OdpovědětSmazat
 11. Doporučuju dokument The Shift, s pozitivní energií to mám stejně jako ty, taky pořád musím číst jinak to prestavam vnímat a tohle me vždycky nakopne :)

  OdpovědětSmazat
 12. Knihy které si uvedla určitě přečti, hlavně mnicha a jeho ferari. Tu mohu doporučit všemi deseti!❤️S pozitivní náladou je to tak, je potřeba si ji pořád připomínat, protože dnes člověk může lehce opět spadnout do těch negativních vln našeho světa🤷‍♀️. Držím palce, ať se ti daří a obdivuju tě, že si dokážeš určit a jit za tim co chceš dělat jinak! Hodně štěstí Peťo❤️✊🏻

  OdpovědětSmazat
 13. Úžasný článek a hlavně ta myšlenka!! Přestě tohle jsem teď potřebovala ��
  Moc mi pomáháš s motivací... děkuju, jsi skvělá ��

  OdpovědětSmazat
 14. miluju nové začátky. Jen mi to s nima teď v poslední době moc nevychází, čekám na pořádnou motivaci nebo co, kdo ví. Tvoje odhodlanost je super, moc hezky se to čte :)

  OdpovědětSmazat
 15. Jsi skvělá Péti! :) Díky za pozitivní energii a nový dech.

  OdpovědětSmazat
 16. Úžasný článek ❤ chytne za srdce. Jsi fakt suprovej človíček, kéž by takových lidí bylo víc, to by se na tom světě žilo ☺☺ jsi silná osůbka a připomněla jsi mi zamyslet se nad něčím, co dlouho odkládám. Mluvím o tom čtení, mám to stejně jako Ty a horší náladu vnímám, jen pořád a pořád si na ty seberealizační knihy nedělám čas. Asi bych si také mela více organizovat čas a nemít tak stres i při plánování jídelníčků a jejich přípravě. Ty dokážeš človeka každým článkem někam posunout ❤ musíš mít ze sebe velikou nefalsovanou radost :)) dekuji Ti za článek a moc se těším na ty Tvé další! Tvoje Sabuš.

  OdpovědětSmazat
 17. Mám to úplně stejně a obdivuju tě, že můžeš pracovat z domova, je vidět, že tě práce fakt baví a je to pro tebe priorita :-) Z knížek můžu doporučit Jak mysli milionáři od Harva Ekera. název úplně nevypovídá o obsahu, dočetla jsem se tam hodně dobrých rad do života a planuju ji přečíst nejednou znova :-)

  OdpovědětSmazat
 18. Opět super článek Péti! A doporučuji knížku Čeho před smrtí nejvíce litujeme :)

  OdpovědětSmazat

Moc si vážím každého Vašeho komentáře. ♥