SKONCUJ SE ŠPATNOU NÁLADOU

14. dubna 2017


Celý život se nebudeme mít dobře a nebudeme každý den chodit s úsměvem od ucha k uchu. Troufám si říct, že i ten nejvíc pozitivní člověk někdy úsměv vymění za malinko neutrálnější, nebo dokonce zamračenější výraz, když mu do života přijde něco, co ho fakt zasáhne, zlomí a vezme mu to i tu nejvíc zažranou vůli a motivaci do života, kterou v sobě má. Každého z nás porazí čas od času něco jiného. Někoho problémy v práci, doma, s kamarády, s přítelem, či manželkou. Ale vždycky ty problémy přijdou a je jen na nás, jak se s tím popereme a jak je budeme vnímat. Jestli jako něco, co nás položí na kolena, nebo jako něco, co se rozhodneme porazit a bojovat s tím. A když pak přijde nějaký fakt velký problém a velká starost, najednou zjistíme, jak to všechno předtím byly jen banality nad kterými jsme se měli pouze usmát a mávnout rukou. Nechci tady rozebírat, co se stalo za posledních pár týdnů mě, ale věřte, že se na mě nahromadilo úplně všechno, čeho jsem se bála. Najednou se to stalo skutečností a já si nevěděla rady. Neměla jsem náladu na nic. Na lidi, na blog, na videa, na cvičení, na vaření. Když píšu na nic, tak to tak i myslím. Ne! Nebudu tu brečet, ani si stěžovat, to je to poslední na co mám teď náladu, ale chci dneska pomoci těm, kteří mají třeba nějaké problémy, starosti a cítí se pro nim slabý. 
Nevěště hlavu, nevybíjejte si zlost na sobě ani na druhých a bojujte. Ono je to to nejvíc, co můžete udělat. Hlavně problém nevezměte a neuložte ho někde do sebe a jeho řešení neodkládejte. Žijte teď a tady. A řešte ho teď hned. Je to těžký, náročný, únavný, ale věřte tomu, že pak si budete děkovat. Zbavit se problémů a zabojovat proti nim, to je něco, co člověk v životě prostě bude muset dělat, ať chce, nebo nechce. 
A tak já se hlásím po zhruba dvou týdnech zpět. Upřímně jsem kašlala na jídlo, nedařilo se mi. Upřímně jsem poslední dny i rušila tréninky, protože jsem neměla sílu. Pořád jsem jen myslela na ty věci, který mě trápily a dělaly mou hlavu těžší a těžší. Já vím, že dnešní článek berete možná zatím, jako nějaký můj psychický výlev, ale ono je to možná dobře. Blog jsem vždycky měla jako prostor, kde se dokážu svěřit a hlavně, kde se svěřit můžu a vždycky mi bylo jedno, jestli tyhle moje myšlenkový pochody někdo čte, nebo ne. Ráda ale rozdávám motivaci, ráda lidi inspiruji k tomu, že žít se dá vždycky o trochu líp, i když si myslí, že to není reálný. A proto chci občas světu ukázat i stránku toho, že ne vždy jsem člověk s úsměvem od ucha k uchu. Občas i já potřebuji čerpat motivaci a energii z druhých a můj zdroj pozitivního pohledu na svět prostě dojde. Už jsem zase u toho. Jsme jenom lidi, žádný stroje. Máme city, máme pocity, myšlenky, svoje hlavy a těla. A je jen na nás, jak s tímhle naložíme. Jestli se budeme litovat, nebo jestli zvedneme zadek a prostě si řekneme, že trápení končí, protože budeme bojovat. 

Ráda bych Vám dneska dala moje tipy a léky proti trápením, špatným náladám, či zamračeným a propršeným dnům, protože i takové dny přijdou. Největším balzámem na duši je podle mě to, udělat nějaký svůj oblíbený rituál a být v takové situaci, kterou máte rádi. Když jsem smutná a necítím se na tomhle světě dobře, uzavřu se do sebe. V té nejhorší fázi stresu se proto nejčastěji zavřu v pokoji, zatáhnu žaluzie, abych měla v pokoji totální šero a ani náznak světla života z venku, zabalím se do mé obří peřiny a schoulím se do klubíčka. A prostě jen koukám do zdi, nebo mám zavřený oči. Jsem sama se sebou, s myšlenkami a pocity. V této fázi vstřebávám to špatný. Většinou to hodně špatný, protože tyhle stavy jsou už docela extrém a já bych v téhle nehybné poloze vydržela kolikrát i pár dní. Přesně tyto situace nastávaly nejčastěji v dob poruch přijmu potravy. Neměla jsem náladu na nikoho, na nic, jen jsem se potřebovala uklidnit a smířit se s tím, co se to zase stalo.
Mezi moje další rituály, které mi pomáhají proti stresu bych určitě zařadila procházky na vzduchu někam do přírody. Jsem největší milovník lesů, takže vzít si hafany a jen jít, to je pro mě opravdu balzámem na duši. Vždycky si pustím do uší dost hlasitě písničky od Zrní, které se k takovým situacím nesmírně hodí a léčím svou duši.


Horká vana s pěnou až do stropu, která krásně voní. To je další můj fígl k tomu, abych se cítila alespoň o fous líp. Opět přidám oblíbený písničky, šero a jen si užívám to, že léčím svoji hlavu od špatných pocitů a myšlenek. Vana patří ale každý den k mým zdrojům nějaké dobré nálady a zbavení se únavy a stresu. Jednou týdně dokonce dělám takovou očistu od hlavy až k patě. Takový ty holčičí rituály spojím do jednoho koupání v nejvíc horké vodě a bublinkách. Udělám si masku na vlasy, peeling, udělám si nehty, vytrhám si obočí a tak dále. To je další skvělý moment, který si užívám a hrozně ráda ho zařazuji jako zdroj lepšího rozpoložení v mé hlavě.
Psát články je pro mě něco, bez čeho bych už nemohla žít. Blog je pro mě místo, kde se můžu svěřit, podělit o svoje myšlenky a dát své hlavě neomezený prostor projevit se. Proto nejčastěji píšu o tom, na co mám zrovna náladu. Například kdybych dneska měla psát nějaký odborný téma o jídle, tak se na to předem vykašlu, jelikož vím, že by mě to nebavilo a že by to byl článek na nic. Musela bych se přetvařovat. Blog mi pomáhá k tomu, abych se cítila líp a psaní článků je můj obrovský koníček.
Být s lidmi, které máte rádi a hlavně s těmi, které mají rádi vás. To má totiž tu největší výhodu. Nemusíte mluvit, přetvařovat se, nebo se šklebit při snaze o to ze sebe vymačkat úsměv. Oni to totiž pochopí, že vám není nejlíp a budou se vám snažit pomoct. Tak jim zavolejte, nebo napište, určitě vám rádi pomůžou a rozveselí vás.


Ráda vařím, ráda peču. To už jste si asi všimli. A taky ráda jím! A když spojíte tyhle všechny činnosti dohromady, stane se pro mě ideální lék na dobrou náladu. V kuchyni vypnu, řeším jen to, co přidám do receptu a jak si líp vytuním pokrm, který připravuji. Pak to s láskou sním a na světe mi je líp, fakt! Tohle na mě působí fakt hodně účinně.


Vím, že pohyb celkově mi pomáhá k tomu, abych se cítila dobře, ale nejvíc ze všeho mi pomáhá běh. Běh je úplně ideální na pročištění hlavy a na uklidnění se. Nejčastěji vybíhám právě ve dny, kdy jsem plná špatných myšlenek, nebo nemám dobrý den, protože vím, že jakmile doběhnu, bude mi na světe zase dobře, nebo alespoň líp. Kdo si teď myslí, že to není možný, tak podle mě nikdy nebyl běhat. Troufám si totiž říct, že se mnou každý běžec bude souhlasit!


Já doufám, že už bude jen dobře. A že dneska přivítáte tento upřímný článek v kterém jsem se vám zároveň rozhodla poradit, jak bojuji proti stresu já. Je to o tom bojovat a dělat to, co máte rádi. Držím vám všem palce, ať se máte hezky a doufám, že já už jsem fakt venku z toho, co trápilo mě a že už budu plná sil dávat zase do cvičení a jídla všechno, co dávat chci! :)

16 komentářů

 1. Jen do toho Péťo, zatoč s tím protože všechno špatně a zlé jednou skončí a přijde světlo a hřejivé slunce. Zase bude jiskra v očích, úsměv od ucha k uchu a tělem bude proudit život a energie. Taky ten pocit tak miluješ? Díky za článek a za tipy jsou skvělý. Hodně prosluněných a šťastných dnů zlato! ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsi nejvíc hodná, moc děkuji za tak skvěle motivující komentář! :)

   Vymazat
 2. Lucka Kučerová14. dubna 2017 10:29

  Skvělý článek, Peti, hlavně moc oceňuji, že jsi upřímná a sdílíš s námi i ty horší dny v životě, které ale občas máme každý, jen málo kdo to opravdu upřímně přizná. Toho si u tebe moc cením, žádné přetvářky, zkrátka realita. :) Souhlasím s tím, že ne každý den je sluníčkový a mělo by to tak být, protože kdyby se člověk cítil od narození až do smrti jen dobře, neměli bychom ten pocit s čím porovnat a vlastně ani nevěděli, že nějaký dobrý pocit existuje, byl by jen jeden. :) Ale rozhodně není dobré ty špatné nálady prožívat a nic s nimi nedělat, když chce být člověk šťastný a spokojený, je třeba občas zabojovat. A to hlavně se svou hlavou. :) Děkuji za upřímný článek k zamyšlení, jistě tvé tipy spoustě lidem pomohou. :) A běh jako zlepšovák nálady můžu určitě potvrdit, na mě to taky funguje! Přeji ti do dalších dnů hodně štěstí a dobré nálady. :) A děkuji ti za to, co děláš. :) <3 Tak jako ty jsi tady pro nás, my budeme pro tebe, když potřebuješ, na to nezapomeň. <3 Měj se krásně. ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak krásný a povzbuzující komentář jsem dlouho nedostala. Nemám slov, nejvíc děkuji! A posílám obrovský obejmutí! :*

   Vymazat
 3. Skvelý článok, opäť, ako vždy. :))
  Veľmi rada si prečítam každý tvoj nový príspevok, čím ďalej tým zaujímavejšie články.:)

  Môj BLOG-KLIK❤

  OdpovědětVymazat
 4. S tvými radami nejde než souhlasit. Hlavně co se týče běhání, to je prostě nejlepší lék. Kam se hrabe sezení u psychologa. Jinak mě pomáhá ještě udělat si čas jen sama pro sebe, zavřít se v pokoji a číst si u dobrého čaje nebo kafe. ♥ Někdy mi naopak pomáhají i povinnosti - takové to, že vím, že se musím zvednout a jít do školy. Ironicky se vždy víc soustředím, mám pečlivé poznámky apod., asi se snažím vnést řád tam, kam můžu, když něco neklape třeba ve zdraví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto souhlasím a moc děkuji za hezký komentář s tipy! :)

   Vymazat
 5. Dekuju Peti za tento článek v tuhle dobu se to opravdu hodí. Všimla jsem si, ze dost lidi se teď cítí celkem špatně a já k nim patřím taky. Jsem na všechny příživná, nechci se s nikým bavit, nic se mi nechce. A to jen kvůli jedné věci se kterou se nemůžu smířit. Ale stejně jako ty, když je fakt nejhůř, jdu dělat co me baví a ono tě to od těch špatných myšlenek odprostí.. Opravdu skvělý článek, pomohla jsi mi. Přeji ti zbytek krásného dne :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc. Je pravda, že je momentálně je to pro nás všechny nějaký horší. Tak snad bude zase dobře! :)

   Vymazat
 6. Ahoj Péťo, moc krásně napsáno úplně jako bych to psala já sama, mluvíš mi z duše. Teď mám taky období kdy mne zradil kluk, o kterém jsem si myslela, že je prostě top. Ale nezanevřu a nebudu se z toho hroutit, jdu dál. Cvičení, jídlo a další super radosti života mi v tom dost pomáhají. Měj se držím pěsti ať se daří :-)
  Emča

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně moje slova! Drž se, takových ještě bude! :)

   Vymazat
 7. S každým jedným bodom súhlasím. Ale za posledné dva roky mi najviac pomohol beh. Vždy sa po behu cítim tak šťastná, úplne ako iný človek. Ten pocit je k nezaplateniu!

  http://lamodaeanarchia.blogspot.it/

  OdpovědětVymazat
 8. To byl hodně upřímný a otevřený článek. Taky mám za sebou horší období, kdy jsem neměla chuť na nic. Na psaní, na kamarády, rodinu, zábavu ani práci. A i když se to nezdá...někdy to, kvůli čemu se tolik trápíme ani nestojí za to. Tak hodně štěstí a ať každej tvůj další den stojí za to ! :)
  LenaČerge

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To byl, ale takové píšu nejradši. Držím Ti palce! :)

   Vymazat

Moc si vážím každého Vašeho komentáře. ♥