CÍLE PRO ROK 2017

31. prosince 2016


A když jsem se tak rozvášnila a v minulém článku Vám popsala Vám ten rok minulý, dneska se vrhneme i na cíle pro ten další. Pro rok 2017.


Pro mě rok 2017 bude opravdu zásadní a plný změn. Plný změn, které jsem chtěla udělat už hrozně dlouho a plný změn, které by mě mohly sice třeba děsit, ale já jsem hrozně šťastná, že jsem se rozhodla po takové době konečně rozhoupat a udělat tohle rozhodnutí. Jak asi víte, jsem vyučená kadeřnice a jelikož jsem před dvěma lety vylezla ze školy, hledala jsem si práci. Nejdříve jsem asi měsíc pracovala v jednom malém salónku u Václaváku, kde jsem i stříhala, ale nevyhovovaly mi tam podmínky a hlavně jsem se necítila být ještě dost "vystříhaná" na to, abych mohla šmikat normálně lidi za takové peníze. A tak jsem se rozhodla, že pro mě asi nejlepší volba bude jít někam pracovat jako asistent. A pro ty kteří nevědí a neumí si představit práci asistenta, tak Vám to teď malinko vysvětlím. Asistent v kadeřnictví dělá kafe, čaj, přinese Vám noviny, když jste na stříhání, nebo na barvě, zametá vlasy, myje nádobí a kelímky od barvy, uklízí salón, pere a skládá ručníky, ale převážně skoro celou směnu lítá po salóně sem a tam, nebo stojí u mycího a myje klientům vlasy. Možná si říkáte, kdo by dobrovolně něco takového dělal, ale já Vám to hned vysvětlím. Většinou tenhle job nabízí větší salóny, které po odpracování několika let na této pozici slibují akademii. Což je vlastně učení stříhání a technik dané firmy.
Takže asi dobrá motivace pro lidi, kteří vyšli ze školy, stejně jako jsem to tenkrát měla já. Přes dva roky jsem pracovala na této pozici, dokonce mi začala akademie, ale došlo mi, že tohle není to, co chci dělat a není to něco, co mě na 100% naplňuje. Protože dělat něco takovýho v tak obrovským kadeřnictví, může dělat opravdu jen zapálenej člověk, kterej tou firmou žije a kterej chce budovat kariéru. Tahle práce Vás totiž nesmírně unaví, protože jste 8 hodin na nohou, za den musíte komunikovat s milionem lidí, ale ještě k tomu máte směny takové, že pak nestíháte žádný osobní život. A proto píšu. Tenhle job není pro mě. Když už v práci trávím tolik času a tak moc mě to vyšťavuje, rozhodně mě ta práce musí alespoň bavit a musím tam chodit ráda. Jinak pro mě nemá život smysl, protože mi to neustále bere mojí sílu, energii a hlavně pozitivní myšlení.
A abych byla upřímná, nebyla jsem spokojená už takový rok. Vlastně se sama divím, že jsem to tak dlouho vydržela. Neměla jsem čas na blog, na cvičení, na vaření, na lidi který mám ráda a doslova jsem ten čas na to musela obětovat na úkor odpočinku, či spánku. A přitom jsem buď stíhala chodit cvičit, nebo se vídat s kamarády. Neexistovalo pro mě něco mezitím. Neměla jsem čas a když už byl čas, nebyla energie. Nechci aby článek vypadal a působil, jako pomlouvání, nebo negativní pohled na tuhle práci, firmu, nebo něco takovýho. Chci jen zmínit to, že už jsem nevydržela dělat něco, co mě tak hrozně bralo sílu a energii a hlavně čas na to, co miluju.
Když jsem začala číst zhruba před třemi měsíci knížky o pozitivním myšlení, začala jsem si toho všímat mnohem víc. A dalo by se říct, že i tyhle knížky mě k tomuhle rozhodnutí popošťouchly. Snažila jsem se opravdu každý den, abych na svět koukala lepšíma očima a užívala si chvíle. Když jsem ale viděla, že práce mi bere tolik síly, že jsem si tu energii a snahu nedokázala udržet, řekla jsem si dost. A i když vlastně ty dva roky hodím teď za hlavu, jsem hrozně ráda, že jsem se tak rozhodla a že v únoru budu končit. A to je ta velká změna o který jsem se už kolikrát na blogu zmiňovala. Změna práce. Teda ... trochu i změna oboru.Asi už tušíte, kam tím vším mířím. Prostě mi to nedá a já se chci ve cvičení a zdravém životním stylu zlepšovat a když vidím, jak jsem do toho zapálená, jak mě to baví čím dál víc, rozhodla jsem se si udělat rekvalifikaci v tomto oboru. První a ten největší cíl pro rok 2017 už tedy víte. Udělat si kurz fitness trenéra a výživového poradce. A já se tak hrozně těším, že si to ani nedokážete představit.
Takže doufám, že se těšíte až s Váma budu chodit cvičit a sestavovat jídelníčky. :)))
Samozřejmě mě ale baví i obor kadeřnice a hrozně ráda zkrášluju někomu vlasy, takže i to bych moc ráda dělala. Ovšem na jiném místě. No a časem bych to chtěla mít půl na půl. Trenérka a kadeřnice. To bych byla opravdu šťastnej člověk. :) Jako další bod a cíl příštího roku je samozřejmě naše společná výzva BOJ ZA NOVÝ TĚLO, kterou jsem zveřejnila minulý týden tady na blogu a sklidila obrovský úspěch, což jsem fakt nečekala. Hrozně bych Vám chtěla poděkovat za Vaše reakce, komentáře a vzkazy o tom, že do toho jdete se mnou a že je to pro Vás dávka motivace, protože přesně proto jsem to vyráběla a chtěla tenhle nápad zrealizovat. :) A jestli si myslíte, že jsem to jen tak hodila na blog a jen tak jsem to pro Vás vymyslela, aby jste se nenudili, zatímco já si pojedu nějaký svoje osobní výzvy, tak to v žádném případě. Já hezky budu makat podle plánu s Váma a už se na to hrozně těším. Na to jak se budem společně podporovat a motivovat k tomu, aby jsme vydrželi celý rok. :) Ještě dneska si to všechno poctivě vypíšu do nového fitness diáře, protože k tomu jsem se ještě za celý týden nedostala a zítra se na to můžem konečně vrhnout. :)


Další bod a motivace pro rok 2017 je samozřejmě moje tělo a nějakej ten progress, kterej bych byla ráda, kdyby se dostavil. Myslím, že za rok 2016 můžu bejt ráda, protože moje tělo získalo nějakej ten základ od kterého se příští rok můžu odpíchnout. Budu se snažit vylepšit celé tělo a soustředit se na každou část. Což sice dělám i teďkon, ale musím říct, že poslední zhruba půl rok jsem začala vnímat, jak hrozně jsem zanedbávala ruce a snažila jsem se to v poslední chvíli dohnat. Necvičila jsem dřív vůbec ramena, ruce jen tak lážo plážo a vlastně i záda jsem cvičila jednou za uherskej rok a ještě k tomu blbě. Takže teď se snažím dát to nějak do kupy a rozhodně nejsem ten typ holky, co by ve fitku pořád jela jenom zadek. To by mě to cvičení sakra brzo omrzelo. :D
Ovšem ... přeci jenom je tu taková malinká změna, kterou se budu snažit vylepšit a vyšperkovat. A to můj obsah tuku v těle. Přeci jenom jsem se teď přes zimu trochu obalila. Nedělala jsem vůbec kardio, skoro měsíc jsem nemohla cvičit, plus ty Vánoce, oslavy ... takže moje tělo se trochu tukem obalilo, ale s tím jsem mohla počítat, protože jsem ještě jako bonus snažila jídelníček a cvičení přizpůsobit tomu, abych fakt nabírala svaly za každou cenu. :D Takže teď přijde režim, kdy se budu zaměřovat i na nějaké varianty HIIT kardia, budu chodit i trochu víc běhat a po tréninku vždy zařadím alespoň 20 minut rychlé chůze do kopce. Ehm ... a tohle je pro mě vážně výzva, jelikož já a kardio? No nejsme moc kámoši. :D


No a jelikož si myslím, že jsem ve stádiu toho, kdy se cvičení ani jídla nevzdám, chci se tento rok zaměřit spíš na výkon. Rok 2016 byl takový seznamovací a vlastně jsem si každým dnem budovala nějaký ten vztah k tomuhle životnímu stylu. Ještě jsem se hledala, nevěděla jsem co mě baví, co mě nebaví. Jestli chci cvičit doma, nebo ve fitku. A došlo mi, že přeci jenom je pro mě víc záživnější právě to fitko. A proto bych se chtěla zaměřit na výkon. Sice se moje váhy u cviků tento týden konečně zase někam posunuly, ale byl to jen krok číslo jedna a takový předpřipravení na rok následující. Nejsem žádnej crossfiťák, vzpěračka, ani nic podobnýho. Ale tento rok bych fakt chtěla každý měsíc posunovat váhy výš a nezakrnět na jednom čísle celý rok. Což sice nebylo ani tento rok, ale chci se víc hecovat a překonávat, aby pokrok byl pořád lepší a já se neustále zlepšovala.
Samozřejmě se chci neustále rozvíjet, zlepšovat ve zdravém vaření, zlepšovat v technikách cvičení. Vyzkoušet nové recepty, nové cviky, obměňovat tréninky a chci, abych to pořád dělala s takovým nadšením jako teď. :)


Co se týče blogu ... neměnila bych nic kromě toho, abych články psala častěji. Tento rok většinou článek vycházel jen jednou týdně a to o víkendu. Právě kvůli práci jsem blog docela zanedbávala a hrozně mě to štvalo, protože mě psaní článků pro Vás nesmírně baví. Takže tento rok se můžete těšit minimálně o jeden článek týdně navíc a já doufám, že Vás články budou pořád bavit. :) To samé očekávejte samozřejmě i od videí. Mám v plánu tolik nových videí, že jsem sama zvědavá, jestli to za ten rok všechno stihnu.

No a poslední cíl do příštího roku je ten, abych nepřestala makat na vybudování si pozitivnějšího pohledu na svět. Tohle mě hrozně baví, ale myslím, že to ještě potřebuje čas, pár knih, pár uvědomění si a až teprve pak se už snad na dobro zbavím mého vrozeného pesimirmu. Posledních pár měsíců v tomto roce mi opravdu dalo hodně sil, co se tohoto týče a možná to bylo takový znamení, náhoda, osud, co já vím. Jen mám takovej pocit, že kdybych nenarazila na konci léta na knížky, které jsem četla (např. Miluj svůj život, nebo Čtyři dohody) nevím jestli bych vůbec tenhle podzim zvládla a jestli bych do toho dalšího roku šla s takovou odhodlaností a energií změnit všechno od základů. Změnila jsem se, změnila jsem to, co se děje v mý hlavě ... ať už v hezkých, nebo nepříjemných situacích, ale musím říct, že to je teprve začátek. Teď se s těmi špatnými myšlenkami učím teprve bojovat. Ještě je neumím "vzít a vyndat z hlavy". Ale pracuje se na tom. K mému tělu mám hezčí vztah, snažím se víc usmívat a dny si užívat, ale jak jsem psala na začátku, ta práce mě v tomhle hodně omezuje. Příští rok to chci všechno posunout dále, přečíst a objevit další knížky na tohle téma a snažit se koukat na tenhle svět trošku růžověji. :))


Nakonec bych Vám všem chtěla popřát takhle předčasně Šťastný Nový rok. Přeji Vám hodně energie a hlavně motivace ke cvičení. Aby jste měli rádi sebe, svoje tělo a koukali na svět stále pozitivnějším pohledem. Mějte rádi lidi kolem sebe, cvičte a jezte zdravě s láskou a užívejte každé chvíle. A já doufám, že i Vy si na příští rok určíte nějaké reálné a splnitelné cíle, které Vás budou tahat dopředu. Doufám, že se většina z Vás připojí k naší společné výzvě BOJ ZA NOVÝ TĚLO 2017 a doufám, že i nadále budete mít rádi můj blog. Děkuji za celý rok plný Vaší podpory, krásný vzkazů, komentářů a reakcí a já se budu snažit Vám dál posílat pozitivní energii a motivaci. :)


19 komentářů

 1. Péťo krásný článek😍 obdivuju tě, že ses odhodlala k tak velkým změnám, já jsem na tohle docela posera😄.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc! :) Já taky, ale tohle už jsem nemohla dál odkládat. :)

   Smazat
 2. Krásný článek! Celkem mi otevřel oči a jsem ještě více ochotná bojovat za mé cíle v roce 2017 :) Těším se na něj...zkouším totiž trochu pozměnit a zveselit si život a tvůj blog mi vždy přinese pozitivní naladu a hlavně motivaci! Takže děkuju mockrát a držím palce v profesním životě ;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to moc ráda čtu! :) Moc moc děkuju a přeji hodně štěstí! :)

   Smazat
 3. Bože, Péťo, ty jsi fakt úžasná! I když se neznáme, tak mám strašně ráda tebe i tvojí tvorbu. Hodně štěstí u povolání, určitě ti to půjde skvěle, když k tomu máš osobní vztah :) V tomto roce jsem se taky setkala s knihami o myšlení jako Čtyři dohody a podobně a podle mě stejně jako mi přišly do života tyhle knížky a nový zájem o energie, tak jsi mi přišla do života i ty, abys mě i spoustě ostatním pomohla. Moc moc ti držím palce a přeju ti do nového roku jen to nejlepší :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc Lucí za tenhle krásnej komentář! :* Udělala jsi mi vážně radost a doufám, že to tak bude i v novém roce.

   Smazat
 4. Krásný článek! Je důležité dělat to, co tě baví. Hodně štěstí :)
  Travel and fun with Kate

  OdpovědětSmazat
 5. Přeji šťastný nový rok a ať se ti vše splní co si tu sepsala! ��
  Ohledně toho pozitivního myšlení bych ti rada doporučila knížku Kouzlo od Rhondy Byrne, je to cvičení na každý den po dobu 28 dni. Napsala i Tajemství a to je i film.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc za tip. Film jsem sice viděla, ale knížku si ráda přečtu. Tobě taky přeji šťastný nový rok. :)

   Smazat
 6. I tobě nádherný a pozitivní rok 2017, cítím v kostech, že tenhle rok bude fakt jinej a lepší (možná přelomovej, možná ne). Každopádně do výzvy s tebou jdu a doufám, že mi to vydrží a že se mi povede něco změnit a budu se svým tělem konečně spokojená a budu ho mít radši.
  S tou prací ti naprosto rozumím, letos jsem dostala nabídku k práci, kterou absolutně časově nedávám a tak s tím chci seknout, protože mít dvě práce, školu a osobní život není úplně sluníčkový..
  Tak ti jen přeji, ať ti všechno vychází a taak :)

  http://jtulinger.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc a Tobě taky přeji! :))) Věřím, že výzva Ti k větší sebelásce pomůže. Zkus ještě nějakou knížku na tohle téma a být na sebe hodná a míň kritická. :* Držím palce!

   Smazat
 7. I tobě šťastný nový rok, Péťo! :)
  Někdy je ta velká změna zkrátka potřeba a já věřím, že ses rozhodla dobře. Držím palce, aby všechno ohledně kurzu trenéra vyšlo a hlavně, aby tě nová práce bavila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju Cammie. :) Někdy ano a já ji potřebovala jak pes drbání. Věřím, že ano a moc se na to Těším! Tobě taky hodně štěstí. :)

   Smazat
 8. Šťastný nový rok ... i když trošku opožděně :) Péťo ty jsi úžasná... dodala jsi mi sílu a odvahu a myslím že i ten lepší pohled na svět :) Budu se snažit vše splnit i když pro mě jsou některé ty výzvy od tebe nesplnitelné ale to mi nevadí protože jsem si místo nich vymyslela jiné :D Děkuji ti za to co děláš , jsi pro mě inspirací a motivací do tohohle roku :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc, Tobě taky přeji! :) Jsem hrozně ráda, že to takhle vnímáš a těší mě, že se k nám přidáš!

   Smazat
 9. Nádherný článek :-)
  Krásný design, taky bych potřebovala svůj blog nějak rozjet :D

  OdpovědětSmazat
 10. Super článok :) si najviac motivácia! ked ti možem odporučiť knihy tak Suvereno - Premena (je to aj u vás v češtine :)) ), dalej Jeho svatost dalajláma - Cesta kě štestí :)

  OdpovědětSmazat
 11. Moc pekný a rozhodne motivačný článok. Máš krásne ciele a ja ti z celého srdca prajem, aby ti všetky vyšli. Držím palce. A krásny nový rok!

  http://lamodaeanarchia.blogspot.it/

  OdpovědětSmazat

Moc si vážím každého Vašeho komentáře. ♥