#POSITIVEVIBES : Dokonalost neexistuje

18. září 2016


Áhoj! Dneska bych se chtěla věnovat dalšímu článku z nového tématu tady na blogu - #POSITIVEVIBES. Myšlenka toho, že blogem chci nejenom propagovat zdravý životní styl, ale teď momentálně i pozitivní myšlení mě napadlo ve chvíli, kdy mi bylo nejhůř. Docela paradox, že ano? Ale nějakou tu souvislost to přece jenom má. Uvědomila jsem si, že musím být ráda za to co mám a nešťourat se ve všem a nehledat všude a furt jen to špatný. No a dnešní povídání věnuji dalšímu tématu, které mě trápilo, trápí, ale trápit už nebude. Já na tom totiž usilovně pracuji a věřím, že se toho brzy zbavím snad nadobro. Dneska půjde o sebevědomí a jak se konečně smířit jednou pro vždy s tím, že prostě nejsme nejkrásnější a nejdokonalejší osoby této planety, ale že nás to opravdu nedělá těmi nejhoršími, kteří by na to měli neustále myslet a užírat se tím.


No tak ... s kůží na trh. Kolikrát se stalo, že jste si řekli/mysleli/uvědomili, jak příšerný jste na základě toho, že jste se s někým srovnaly. Mě milionkrát. Dokázala jsem hodiny projíždět Instagram a jen hledat lidi který furt cestujou, abych mohla říkat, jak mám nudnej život, fitness modelky, abych si mohla říkat, jak mám hroznou postavu a ty největší krásky, abych si mohla říkat, jak já vypadám hrozně. Teda, abych to uvedla na pravou míru. Nedělala jsem to úmyslně, ale dělala jsem to tak nějak automaticky. Pak jsem Instagram vypla, byla zpátky v realitě, s opět o něco silnějším a naprosto otřesným pocitem z toho, jak vypadám a jakej mám život. Vítej zase v realitě, Péťo.

Samozřejmě to nebyl jen Instagram. To byl největší vrchol mé ujetosti s porovnáváním. V mém životě se samozřejmě odehrávaly i klasičtější situace, kdy jsem se srovnávala s ostatními a čím dál víc mě to ničilo. Srovnávala jsem se s kamarádkama, ségrou, holkama ve fitku a tak dále. Ne neustále, ale často. Z 99ti % jsem vždy byla samozřejmě já ta horší. A vlastně i celou etapu poruch přijmu potravy spustilo srovnávání s ostatními. Tenkrát to byly spolužačky ze střední, kterým jsem záviděla postavu a říkala jsem si, jak ta moje stojí za nic.

Ale to už je samozřejmě nějakou tu dobu zpět a já musím říct, že pracuji a učím se tohle už nedělat. Došlo mi, že já nikdy nebudu vypadat, jako někdo jinej, že budu pořád ta Péťa a nikdy s tím nedokážu nic udělat, ani kdybych se na hlavu stavěla. Možná si teď Vy, kteří máte odjakživa sebevědomí na rozdávání, ironicky říkáte, že to je teda "objev roku", ale ono občas uvědomit si něco tak jasnýho a logickýho je právě to nejtěžší. 

Víte co za tím vším je, co musíte udělat, aby jste se toho všeho zbavili a konečně byli rádi za to, že jste takový, jací jste? Musíte se přijmout. Musíte si odpustit to, že nejste dokonalý stroje s dokonalou postavou a dokonalým obličejem. Musíte se nad to povznést a začít vnímat sebe a svoje tělo trochu jinačím pohledem. 

Výsledek obrázku pro POSITIVE GIF

Pamatujete si na nějaký moment, kdy Vám bylo fakt krásně, absolutně jste nemysleli na to, jak vypadáte, nebo co si o Vás druzí myslí a soustředili jste se jen na tu krásnou chvíli, kdy jste se skoro vznášeli? Nemusela to bejt samozřejmě chvíle, mohlo to bejt období. To už je fuk. Ale takhle se budete vznášet, když se naučíte mít rádi sebe a svoje tělo neustále. Když konečně dokážete mít rádi svojí osobu, dokážete si i odpouštět. Možná si teď v hlavě říkáte, že jsem se asi zbláznila, možná jste si to říkali i u posledního článku, ale já tohle myslím vážně.
Přestaňte plýtvat časem k tomu, aby jste se s někým srovnávali a vzápětí se kritizovali. Pokud jste skoro veškerou Vaši energii vkládali právě do tohoto a říkáte si "A jak to mám asi změnit, to nejde." S takovým přístupem to vážně nepůjde. Musíte chtít změnit svoje myšlení, protože jedinej člověk, kterej to dokáže jste Vy sami. 

Opravdu se chci věnovat těmto tématům. Myslím, že seběvědomí a to, jak se máte rádi, rozhodně patří do zdravého životního stylu. Myslím, že zdravý životní styl není jen cvičení a jídlo, ale je to i to, jak přistupujeme k sobě a k tomu, jak svoje tělo vnímáme. Můžeme makat, denodenně dřít, ale pokud při tom budem neustále myslet na to, jak jsme hrozný, jak je naše tělo příšerný a jak všichni kolem jsou daleko lepší, budeme si to akorát kazit. Pokud přijmeme svoje tělo, až potom tohle všechno dokážeme dělat s láskou a až potom je to podle mě opravdu ZDRAVÝ životní styl. Neříkám, že já jsem teď člověk, kterej má sebevědomí na rozdávání. Ale učím se svoje myšlenky ovládat a pracovat s nimi. Rozhodla jsem se svoje myšlení změnit s dělit se o to s Vámi. Mějte krásný večer a já věřím, že Vám článek dodal pozitivní energii. :) 
Výsledek obrázku pro POSITIVE GIF
A mimochodem, dokonalost neexistuje. A i kdyby existovala ... byla by to hrozná nuda! :P

6 komentářů

 1. Jsem šťastná, že čtu tvůj blog. Díky, za tenhle naprosto překrásný článek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A já jsem šťastná, že jsi šťastná! Moc Ti děkuju!

   Smazat
 2. Super článek ;) Teď jen musím najít cestu jak ty blbý myšlenky blokovat ;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O tom taky brzy bude článek. A já moc děkuju! :))

   Smazat
 3. Po přečtení tohoto (a vlastně u všech) článku mám hned úsměv od ucha k uchu. :-)
  Je to fakt krásně napsaný, jsi úžasný človíček ♥

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to mám ohromnou radost! Moc moc děkuju! :* Cením si toho.

   Smazat

Moc si vážím každého Vašeho komentáře. ♥