KNÍŽKA "PROJEZTE SE K NOVÉMU TĚLU"

17. dubna 2017Zhruba měsíc zpátky jsem si plánovala, jak zase sepíšu nějaký článek o psychice při cvičení a zdravém stravování. Měla jsem to schovaný v mojí hlavě na den, až budu mít zase náladu vrhnout se na tohle téma, ke kterému si myslím, že mám co sdělit. Mezitím se mi ozval Pavel Walek s tím, že pro mě má další díl knížky, kterou vydali společně s Josefem Tothem. Vy, kteří můj blog sledujete už od úplných začátků, jistě si pamatujete moje povídání o jejich první knížce "Co vám výživový poradci neřeknou, protože to neví". Tahle knížka mi tenkrát děsně pomohla, otevřela mi oči a já na ni do světa poslala samou chválu. Po zveřejnění článku jsem měla opravdu radost z toho, že mi od vás chodilo tolik krásných vzkazů, jak jste si knížku koupili a jak vám pomohla stejně jako mě.
Na druhou knížku s názvem "Projezte se k novému tělu (aneb hladovění nikam nevede)" jsem se hrozitánsky těšila, protože jsem tušila, že mi knížka dodá opět spoustu sil a motivace, jako ta předchozí. No jak asi tušíte, opravdu se tak stalo. Knížka si mě opět naprosto získala.
Nejvíce mě zaujalo, jak se tento druhý díl věnuje spíše psychické stránce člověka a to, jaký mají autoři názory. Názory, které se totálně prolínají s těmi mými a občas mi při čtení přišlo, jako bych četla úryvek z nějakého svého motivačního článku. Byla jsem opravdu nadšená, že jsem konečně narazila na lidi, kteří posílají do světa podobné myšlenky jako já. Kteří se snaží lidem rozmluvit to, že diety nejsou pro normální lidi a že si s nimi člověk kolikrát nadělá víc škody, než užitku. Když už diety, tak diety pro člověka, který závodí ve fitness. To k tomu patří. Ale proč by se měl proboha trápit člověk kvůli tomu, aby dobře vypadal ve svém oblíbeném oblečení, nebo v létě na koupáku!? 

Nejvíce se mi líbila část o tom, kde je vysvětleno, jak lidi přemýšlí a jednají v situaci, kdy svůj režim nastaví moc přísně a po čase to pokazí zrušeným tréninkem, nebo přešlapem v jídelníčku. Věřím totiž, že v tomto tématu se najde opravdu každý člověk, který začíná neustále dokola a má tendenci svůj režim vzdávat a házet za hlavu v okamžiku, kdy se prostě něco nepodaří a něco nevyjde podle jeho představ. Myslím, že čtenářům, kteří získají do ruky tuhle knížku konečně dojde, že lepší je jít zlatou střední cestou a ne cestou perfekcionismu a stoprocentnosti. A co je nejlepší? V knížce je dokonce velice pěkný návod, jak se naučeného perfekcionismu zbavit.Co ocení především věční začátečníci je to, že autoři vysvětlují jak postupně získat lepší a víc vhodnější přístup k tomu všemu. Jak si vybudovat mini zvyky, jak bojovat se svoji vůlí a také jak nepřepálit začátky a začít zlehka, což je podle mě to nejdůležitější pro každého, kdo začíná dělat něco se svým novým životním stylem, tělem a stravováním. Všechno je to totiž o malých krůčcích, které nás posouvají neustále dál. 
Každý věčný dietář a zastánce hladovění si určitě moc rád přečte i odstavce o tom, proč jsou diety nesmyslem pro normálního člověka a proč s nimi uděláte daleko větší paseku, než bez nich. Jak po fyzické, tak opět i po psychické stránce.


I ty, které zajímají především nějaké odbornější informace si v knížce přijdou na své. Po přečtení se dozvíte, jak funguje metabolismus, což určitě pomůže k postupnému objasňování toho, jak naše tělo doopravdy funguje. Mě samotné na kurzu trenéra dalo povídání na téma metabolismu až až a uvědomila jsem si díky tomu dost souvislostí. Zároveň jsou v knížce popsány i tipy k tomu, jak metabolismus zase nakopnout, pokud stagnuje a nefunguje tak, jak bychom si přáli. 
Často jsem se už setkala s lidmi, kteří si stěžovali na svoji genetiku. Tvrdili, že kvůli ní mají takovou hroznou postavu a takové hrozné dysbalance. V knížce je totiž dost srozumitelně popsáno to, že genetika má samozřejmě vliv na lidské tělo a jeho vzhled, proporce a stavbu, ale daleko větší podíl na tom má životní styl a způsob stravování člověka. Genetika není totiž nic, co by se nedalo porazit!
Další co beru jako velikou výhodu je popsání jednotlivých makroživin, jako jsou bílkoviny, tuky a sacharidy, vypočítání bazálního metabolismu a povídání na téma Cheat dny a Cheat mealy. 

V bonusových tématech je povídání například i o způsobu stravování IIFYM, přerušovaném hladovění, nebo tipy, jak se zbavit nafouklého břicha. 

V závěru celé knížky je kupa zdravých a promakaných receptů, které jsou doloženy fotkami. Největší radost jsem ale měla, když jsem v knížce narazila na recepty od mé milované Betty, kterou už takovou dlouhou dobu sleduji na Instagramu a mám její fotky tak moc ráda! :)


Neberte to teď prosím, jako reklamu, či něco podobného. Knížku bych si koupila i sama, jelikož jsem byla z prvního dílu opravdu nadšená. Ani díl druhý nezklamal a možná dá člověku ještě malinko více, jelikož je zaměřený i na psychiku člověka, která je kolikrát daleko víc problematičtější, než nějaké jídlo a cvičení. Rozhodně dávám této knížce palec nahoru a pokud rádi čtete a zajímavá vás zdravé jídlo a cvičení, rozhodně uděláte dobře, když si ji pořídíte. Moc děkuji za možnost knížku mít přímo od autorů, moc si toho vážím a věřím, že budete z knížky stejně nadšení jako já! :)

12 komentářů

 1. Tak to je krásný článek, určitě kouknu na knížku zaujala mě!!! :333

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Péťo, nebudu lhát, o koupi této knížky už nějakou dobu přemýšlím a teď jsi mě přesvědčila, že ji doopravdy potřebuju. Díky ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj. Chtěla jsem se zeptat, je lepší si koupit tu první část, kterou si četla dřív a až potom tuto knihu? Nebo to se sebou nesouvisí? :)

  OdpovědětVymazat
 4. Knížku jsem si přála na narozeniny, ale teď myslím, že ji potřebuji hned �� Super článek! ��

  OdpovědětVymazat
 5. Krásný článek! Jsem ráda, že jsi ho udělala, knížku si určitě koupím :)

  OdpovědětVymazat
 6. ve čtvrtek mam narozeniny, tak si ji budu přát :) snad mi bude vyhověno :) ne jako, že jsem si po Vánocích kupovala 1. díl sama :D

  OdpovědětVymazat
 7. Ahoj, super článek, jsi můj obrovský vzor! Teprve začínám, ale TY jsi moje obrovská motivace,vždy když mám chuť přestat, jako naschvál se mi objeví nějaká z tvých fotek na instagramu a během chvilky se začnu stydět, že jsem přemítala o konci. Také jsem měla problémy, že jsem chtěla cvičit, ale nevěděla jsem co a jak, ale jakmile jsem tě začala sledovat i na youtube, mám z cvičení radost, cvičím společně s tebou a ty mě podržíš... Jsi super! A pokud jde o knížku, zrovna jsem přemýšlela, že bych si nějakou takovou objednala, takže pravděpodobně zkusím tuto :) Děkuji za všechno.

  OdpovědětVymazat
 8. Ahojky peťko velikonoce jsem opet nezvládla dostalo me ZP a to.jsem vydržela od silvestra dala jsem si ze od nového roku me to nepotká a ejhle same buchty kolace a prejedla jsem az mi bylo hnusně ted mam bricho nafoukle a mam tak 5kg nahoře. Jak mam ted pokračovat mam cvičil a jist normálně nebo si mam dat nějaký low carb

  OdpovědětVymazat
 9. Ahoj Péťo, nemáš nějaký tip, kde bych mohla knížku koupit nebo objednat? :) Jinak moc krásný článek! :)

  OdpovědětVymazat
 10. Mám taky tu první knížku a ani jsem netušila, že je další na světě, tak dík za info. Můžu si zase rozšířit obzory.

  OdpovědětVymazat
 11. Knihu jsem si koupila a vůbec mě nenadchla,pro mě samej blábol který se dá celkem všude přečíst.Hodně se zde opakuje co uz bylo řečeno v prvni knize a dále....o tom si povime později...no čekala jsem vic.

  OdpovědětVymazat
 12. Prave koupeno,zajimala me predevsim kapitola o IF. Chybi tam zcela zasadni informace o tom proc jsou intervaly takove jake jsou a ani slovo o tom, ze v dobe pustu-nejezeni je spalovan tuk ....diky tomu ty dalsi zdravotni benefity. Pokud bude zbytek knizky takovy tak potes...vyhodila jsem 350...

  OdpovědětVymazat

Moc si vážím každého Vašeho komentáře. ♥