CÍLE NA ROK 2016 ODŠKRNUTY

26. prosince 2016


Rok se pomalu chýlí ke konci, já se teď vzbudila a po dopsání článku skončím zase u pohádek. Moje břicho je ještě z víkendu plný dobrot, Facebook mě každou chvíli upozorňuje na nového člena ve výzvě pro rok 2017, koukám na hafany jak si spokojeně okusují hračky, které jsem jim koupila pod stromeček a mamka s taťkou koukají na film a přitom je na nich vidět, že jsou taky rádi za chvilku odpočinku. A já se jen usmívám, protože po dlouhé době jsem ráda, že jsem ráda. Že mám klid. Klid v duši, klid doma, klid v soukromích věcech. A teď Vám tu chci psát článek upřímně od srdce o tom, jaký byl rok 2016 a příště o tom, jaký chci aby byl rok 2017.

Záměrně jsem si chtěla přečíst článek z minulého roku. Abych se koukla kde jsem byla s mojí hlavou, tělem a co jsem si tenkrát dala za cíle pro tento rok. A bylo to snad poprvé, co jsem si sedla k nějakému mému starému článku a celý si ho přečetla. Za prvé mě dost překvapil styl mého psaní. Ne jako skládání vět dohromady, ale spíš ta jednoduchost a krátkost článku. Musím říct, že jsem se za ten rok pěkně rozepsala a moje aktuální články jsou mnohem víc ukecaný a víc osobní. Což samozřejmě je plus, alespoň pro ty, kteří můj blog čtou rádi.
A co jsem si teda napsala za cíle na rok 2016? Minulý rok jsem to na blog napsala asi takhle a nyní do tohoto čtení kurzívou vepíšu moje názory a pohledy na to, jestli jsem to splnila, či nesplnila. :D

Hlavně to, abych vydržela a nevykašlala se na to, nebo spíš to napíšu takhle. Myslím, že se na to nevykašlu, hrozně mě to všechno baví, moje nadšení asi nejde přehlédnout. :D  (Díky těmto dvou větám vím, že jsem ještě pořád stejně zapálenej fanatik do zdravého životního stylu jako před rokem, takže třikrát hurá!) Ale spíš se bojím, abych zase nespadla do nekonečnýho kolotoče přejídání, protože už sama z minulosti vím, že stačí větší stres, nebo horší období a je to zpátky. Budu se hrozně moc snažit, abych se v roce 2016 tohodle pekla zbavila nadobro a příští Silvestr mohla říct, že je to už za mnou. Neříkám, že teď to není ok, ale možná to je tím, že jsem psychicky v pohodě a snažím se držet pravidla "stay positive", pak to jde líp. (Tý jo, docela koukám na označení "stay positive", protože jsem myslela, že jsem pozitivní přístup ještě před pár měsíci ani neznala. :D Každopádně jsem hrozně ráda, že jsem tento největší cíl splnila a můžu upřímně říct, že jsem konečně zdravá holka, která si dokáže užívat jídla bez výčitek a která se svoje tělo naučila mít ráda. :))Jako další cíl si dávám ten, že samozřejmě víc zamakám na jídle a cvičení. Chtěla bych víc chodit do fitka, ale cvičit doma nepřestanu asi nikdy. :) (Ehm, tady bych se ráda zastavila na malinko déle. Protože si asi už zatleskám. Další splněnej cíl? Mám vážně radost, protože do fitka jsem začala chodit opravdu pravidelně a dokonce se tam nebojím chodit ani sama, jako tomu bylo ze začátku. Za což jsem opravdu šťastná, jelikož na nikom nemusím být závislá. :) A přesně jak jsem psala před rokem ... cvičit doma nepřestanu nikdy a ráda si i teď zacvičím doma s vlastní vahou, nebo podle nějakého videa.) A v jídle bych se chtěla zlepšit v tom, abych tolik neujídala při přípravě jídla. :D To je totiž ta největší zbytečnost. Chci se zaměřit na to, abych jedla více zeleniny, protože s tím mám malinko problém, jelikož zeleninu už od malička nesnáším. (Ano ano ano, další dva cíle který jsem dokázala splnit. I když neříkám, že zeleniny bych nemohla jíst více. :))

Jako další cíl, který mám v plánu dodržovat a splnit je ten, že cheat day budu mít jednou za měsíc. Povinně! :D Takhle jsem to vlastně měla i teď, ale jen v poslední době. Předtím to bylo tak nějak, jak kdy a jak se mi zrovna podle okolností hodilo. (Tak toto jsem nesplnila, jelikož teď mám spíš jen jedno nezdravý jídlo za nějaký čas a Cheat zařazuju jen když jsou nějaké oslavy, nebo podobně. Takže tohle jsem splnila jen tak na půl, ale myslím, že je to ta nejlepší volba a přístup. :)

Hodně velkou změnu taky plánuju v běhání. Když půjdu běhat, budu běhat maximálně 4-5 kilometrů, cca 30 minut, lehkým tempem a to z důvodu toho, abych opravdu pálila jen tuk a ne svaly. (Sice jsem tento rok zaběhla i nějaké mé osobní rekordy, které ale vyšplhaly jen k deseti kilometrům, ovšem tento cíl jsem taky dodržovala a vím, že ze mě opravdu nějaká běžkyně nebude. Běh sice miluju a je to pro mě skvělej zdroj dobrý nálady a prostředek pro vyčistění hlavy, ale v rámci možností. Baví mě to jen do určité chvíle a raději prostě zvedám činky ve fitku. I co se týče výsledků. :) Takže ano, celý rok jsem na běhání nedala dopustit, ale běhala jsem nejčastěji vážně jen těch 5 kilometrů.)

A samozřejmě mám v plánu makat na tom, abych na tom mým pupku upekla buchťáky a můj zadek vycvičila kulatější a pevnější. Ale to je snad jasný. :D :) (A tady je přesně ten progress mý hlavy, kterej jsem chtěla ukázat a upřímně jsem doufala, že na něco takovýho v tomhle povídání z minulého roku narazím. Vzpomínám si totiž, že břišáky byly mojí prioritou číslo jedna. Toužila jsem po vyrýsovaném těle a dnes je tomu úplně jinak. Vím totiž, že nějaký extrémní hlídání kalorií a maker není nic pro mě a že raději budu mít břicho jen lehce vytvarovaný a budu si moct jíst zdravě, ale přitom hodně, než abych se musela trápit přísným omezováním. Avšak ten kulatej a pevnej zadek chci pořád a věřím, že je rozhodně kulatější a pevnější, než tenhdy, když jsem tento cíl psala. :))Dalším cílem je to, abych vyzkoušela co nejvíc novejch receptů, vyzkoušela co nejvíc nových, zdravých potravin a vyzkoušela co nejvíc nových cviků. :D (Tím jsem asi chtěla říct, ať se neustále rozvíjím a můžu říct, že to se mi povedlo vážně na 100%. Dokážu si sama seskládat trénink, dokážu si sama poradit s jídelníčkem, abych nejedla pořád to samé. Vyzkoušela jsem spousty zdravých dobrot. Ať už díky mé nejmilovanější spolupráci s fitness e-shopem Aktin.cz, tak už kvůli mé zálibě v nakupování a objevování nových zdravých potravin. Zkusila jsem spousty nových receptů, surovin a hodně z nich se staly mými oblíbenými, bez kterých bych už nemohla fungovat.)


Můj jídelníček a cvičení minimálně pětkrát do týdne dodržuju, takže v tohle novém roce nic co se týče tohodle zlepšovat nehodlám, pouze jen vydržet takhle makat i nadále. :)
A tady je už moje motivace na rok 2016 a vlastně @Pamela_rf (na Instagramu) byla mojí motivací už tenhle rok. Má prostě nejlepší tělo na světě a já budu mít taky jednou nejlepší! :D (Tak tenhle přístup se hodně změnil. Došlo mi totiž, že největší motivací musím být já sama sobě. :))

Takže abych to shrnula ... s výsledkem jsem spokojená, protože jsem ve finále splnila všechno, co jsem si minulý rok přála a co bylo mojí motivací to nevzdat. A i když byly chvíle, kdy jsem si říkala, jak hrozně těžký je skloubit všechno dohromady ... práci, blog, cvičení, vaření a tak dále, jsem hrozně ráda za to, že jsem i přes minimum času na svoje koníčky všechno zvládla a nevykašlala se na to, protože bych nemohla být dnes tam, kde jsem. Kde jsem se cvičením, s blogem, prací, myšlenkama a vztahem k sobě. No a v dalším článku Vám prozradím, jaké jsou moje cíle na rok 2017. :)

A co Vy a Vaše cíle na rok 2016? Splněno? :)

12 komentářů

 1. Veľmi sa mi páči že si ideš poctivk so sbojími cielmi :))

  Srdečne ťa pozývam na giveaway na mojom blogu ❤

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mě taky, protože mi to vždycky na konci roku dodá tolik energie na nová předsevzetí. :) Moc děkuji.

   Smazat
 2. To je krásné. Přeji, aby sis plány a cíle plnila dál. :)

  OdpovědětSmazat
 3. Ahoj, Peti. Od té doby, co jsme dali dohromady logo tvého blogu, sleduju tvé nadšení (hlavně na instagramu) a tvou cestu. Fandím ti, ať ti to nadšení vydrží, co nejdéle a ať ti vše vychází tak, jak si přeješ :).
  Tvoje články se moc dobře čtou a jsou prospěšné ostatním, což si moc cením.
  Věřím, že rok 2017 bude pro tebe (nejen na tvém blogu) ještě lepší!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jé Luky, moc Ti děkuju za tak krásnej komentář. :) Udělal jsi mi radost a přeji Ti hodně štěstí v novém roce.

   Smazat
 4. To je fakt nápaditý, to takhle porovnat s minulým článkem a aspoň mě se líbí minimálně to zpracování. Je skvělý, že jsi našla něco, co ti tenhle rok přinesl. Fakt krása, jsi strašný dobíječ pozitivní energie :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc. :)) To mě těší, protože takovýhle komentáře dodávají energii zase mě.

   Smazat
 5. Super článek, je hezké vidět, že ses cílů držela. Celkem mě to inspirovalo k napsání podobného článku - Žádné přesně dané seznamy s předsevzetím, ale spíš stanovní směru, kterým se chci ubírat.

  Přeji ti hodně štěstí s plněním dalších cílů, které sis tu stanovila :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak super. Je užitečný si dávat cíle na nový rok. Moc děkuji! :)

   Smazat

Moc si vážím každého Vašeho komentáře. ♥