KAŽDÝ DEN NENÍ POSVÍCENÍ

9. října 2016

Ahoj!

Vy, co mě sledujete na Instagramu, jistě víte, že zrovna nemám nejlepší období. Zrovna včera u jedné fotky jsem Vám to přiznala a jelikož jsem Vám tam slíbila i článek na tohle téma, dala jsem se dneska do jeho psaní. A doufám, že mě to psaní a svěření se pomůže k trochu pozitivnějšímu pohledu. Chápu, že teď nás utrápených je více a 99% to svádí na podzim a změnu počasí ze slunných dní na ty šedé, ale já podzim miluju a déšť mi nevadí, protože jsem stejně celý den v práci, takže alespoň mi to pak není až tak líto.


Ráno do práce, z práce do fitka, z fitka domů, aneb #stereotypjesvině a když se k tomu přidají ještě ne moc příjemné okolnosti, situace a lidé, kteří Vám spíše ubližují, než aby Vám den dělali víc růžovej a plnej jednorožců a sluníčka, člověk pak ztrácí sílu, energii a připadá si den ode dne méně na tomto světe spokojenej. Ano, za poslední dobu se v mém životě sice událo pár změn, novinek, ale o všech jsem postupem času začala zjištovat, že to nebude to, co chci a co by mě dělalo v budoucích chvílích šťastnou. 
A i když si to teď můžete vyložit jak chcete, můžou Vás napadat kdejaké události, které mě mohli potkat, nechci tu psát nic konkrétního, protože si myslím, že by to ode mě nebylo fér. 
Celej ten rok, co cvičím a jím zdravě, jsem měla právě tyhle dvě činnosti, jako takovej útěk z reality, když jsem byla smutná, naštvaná a nebylo mi na světě fajn, šla jsem si zacvičit, něco dobrýho jsem si uvařila a tím jsem se zbavila stresu a negativních pocitů. A mám to tak i momentálně. Jenže, co když už ani tyhle dvě činnosti nemám skoro čas a když ano, tak jsem tak hrozně unavená, že třeba ten trénink stojí za prd, protože nemám sílu, nebo ho zruším úplně. 

Minulý pondělí mě napadlo, že když nestíhám natáčet videa, tak jak bych chtěla a přála si to, tak že moje následující videa budou ve stylu sestřihu za celý týden. Teda já bych si klidně večer ten čas našla a místo spánku o hodinu déle bych něco natočila, ale venku už je tma jako v pytly a pod naším světlem vypadám žlutě jak Simpsonovi. Natáčela jsem v pondělí, v úterý, ve středu už to bylo slabší a ve čtvrtek jsem raději foťák nechala úplně vypnutej, protože mi došlo, že to budou jen kecy "Ahoj jdu do práce, ahoj jdu do fitka, ahoj teď jdu spát." Koho by to zajímalo. Možná by to bylo zajímavější, kdyby mi měl třeba kdo točit tréninky, nebo kdybych se nestyděla natáčet na ulici, ale takovej luxus v mých videích nelze očekávat. Takže všechno co jsem ty tři dny natočila jsem nakonec sestříhala a po zhruba 2 hodinách práce následovně smazala. Teď bych použila hashtag #nejzbytečnějšídvěhodinyméhoživota. To mi k lepší náladě teda moc nepomohlo.


No a momentálně mám takovej stav, že se nemám na co těšit, stresuju se kvůli situacím, které mě čekají, děsí mě a do toho nemám vůbec náladu s kýmkoliv komunikovat, komukoliv vysvětlovat co mi je a co mi vadí a když už někomu konečně vysvětlím, co mi je, nikdo to nechápe. Přitom mám neustále takovej ten nepříjemnej pocit na hrudi a moje energie na cokoliv je na bodu mrazu. Vlastně jediná radost tento týden pro mě bylo to, když mi dorazil balíček z Aktinu, nebo když jsem po dlouhé době odjela vážně dobrý a zábavný trénink s mojí kamarádkou Pájou. Jo a taky vlastně to, když jsem snědla jednu dobrou proteinovou tyčinku, nebo palačinky s Proteinellou.


Vím a hrozně si toho vážím, že na Vás v nejvíce případech působím, jako pozitivní člověk. Vždyť já taková i poslední dobou byla, co jsem začala číst jednu nádhernou knížku, v který je každý slovo balzám na duši a hrozně mi pomáhá. Ale momentálně jsem měla vážně krizi a přiznávám, že mě nebavilo cvičení, blogování, čtení, komunikování, odepisování, focení, vaření, prostě nic. Včera jsem byla na chatě, abych vypadla z tý bláznivý Prahy, alespoň na chvilku a když jsem se během dne podívala na hodiny a v hlavě mi problesklo "To už je zase 8 hodin večer?" Zatímco jsem se celý den válela v peřině, se sluchátkama v uších, v kterých mi hrály nějaký depresivní písničky a s myšlenkama v hlavě, jak je všechno hrozně špatný, jak se nemám na co těšit a jak mě nic nebaví (protože já si občas moc ráda špatný nálady ještě dobrovolně zhoršuju), opět a znovu mi došlo, že myšlenky jsou prostě základ toho, jak se cítíme, jakou vysíláme energii do světa a jak se nám bude dařit, či nedařit. V takovém případě vážně působí zákon přitažlivosti. 

TÍM KONČÍ NEGATIVNÍ ČÁST ČLÁNKU, TEĎ SE USMĚJ A POKRAČUJ VE ČTENÍ.

To, na co myslíme, to co si přejeme a to čemu věříme, to se stává skutečností.

A když Vám to možná teď připadá, jako zaklínadlo od nějakýho šamana, když se nad tím zamyslíte, je to vážně true. Kdykoliv něčemu negativnímu věříme, v něčem se užíráme a něco si vsugerováváme, vesmír nám to několikanásobně zhorší a pošle nazpátek. A vidím to i na sobě, když myslím na to negativní, přitahuju k sobě daleko víc nepříjemný situací, negativních pocitů a smutku. Tohle se mi nepovede, tohle bude hrozný, tamto je náročný, ten mě nemá rád, tohle nezvládnu, tamto nestihnu. Jo, opravdu tomu tak bude, když na to budu neustále myslet a neustále to své zrzavé hlavě budu namlouvat a přesvědčovat se o tom. Naopak když jsem psala první články #positivevibes, věřila tomu co píšu, soustředila jsem se na to, že svoje myšlenky dokážu ovládnout, bylo mi krásně, dařilo se mi a nenechala jsem si sebrat sílu ničím a nikým. 

Dovolte mi, abych Vám teď napsala odstavec z mé milované knížky, který je hodně pravdivý. 

"Patříte mezi lidi, kteří ráno vstanou, zjistí, že prší a řeknou si : "Ech, to je ohavný den!"?
Není to ohavný den, je to jen deštivý den. Pokud vhodně zvolíme oblečení a změníme svůj postoj, můžeme si užívat spoustu krásných deštivých dní. Jestliže jsme opravdu přesvědčeni, že deštivé dny jsou ohavné, budeme vždy k dešti přistupovat se sklíčeností v duši. Budeme s tím dnem bojovat, místo toho abychom jím plynuli a příjímali vše, co se právě děje."


Budu hádat, hodně z Vás jste se v tom poznali. Když jsem tenhle odstavec četla poprvé, říkala jsem si, že autorka knížky mě asi zná a někdy mě asi ráno viděla stát u okna a četla mi moje negativní myšlenky. Po celý den jsem pak říkala, jak mám špatnou náladu kvůli počasí, jak jsem kvůli počasí unavená a ve skutečnosti jsem tomu pouze sama věřila, přesvědčovala jsem se o tom a tak jsem posílala negativní energii, která se mi vracela. Samozřejmě v daleko horší podobě.

A vím, že článek jsem začala dost negativně a teď ho ukončuji zase pozivitně naladěná a plná sil znovu bojovat s negativníma myšlenkama, ale jsem člověk, kterej teprv nedávno objevil to, že s myšlenkama se dá pracovat, že jedinej kdo náš život ovládá a řídí jsme my sami a občas je těžký se na to soustředit a nevzdat to. Je to cvičení stejně jako dřepy, výpady a bůh ví co. A proto se duši věnuju i tady na blogu, který je o zdravém životním stylu. Všechny cviky mi taky nešly na poprvé, hodně jsem se u nich navztekala, řekla, že už je nikdy nebudu dělat, ale pak jsem se k nim vrátila a teď je cvičím ráda a automaticky. Rozdíl mezitím je jen to, že teď se snažím cvičit mojí duši a i když se to nezdá, je hrozně těžký udělat z pesimisty člověka, kterej vysílá do světa pozitivní energii. Jak vidíte, ne vždy se daří, ne vždy mám sílu, ale po dopsání tohoto článku jsem si sílu dodala a sice se teď budu opakovat, ale uvěřte tomu, že dneska je hezkej den a on hezkej bude. Děkuji za přečtení článku a věřím, že někomu pomohl! :)

22 komentářů

 1. K té žlutosti, nevím jak natáčíš, ale pokud přepneš zrcadlo na manuál, můžeš vyvážit bílou, čas, ISO, clonu apod. tak, abys byla žlutá jen minimálně a pokud máš podmínky opravdu špatné, zkus zainvestovat do odrazné desky, která umí světlo jak přidat, tak i ztlumit, pohltit nebo upravit jeho teplotu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdybych měla co zainvestovat, tak zainvestuji. :D Jinak díky za radu, kouknu na to. :)

   Smazat
 2. Ahoj Péťo, jsi neskutečně úžasná osoba. Tvoje články mě strašně posilují a jsi pro mě veliká inspirace. Děkuju ti, že si tenhle blog vedeš a pomáháš tím ostatním. Jsi skvělá a moc ti držím palce! (btw. už tě sleduje i moje mamka:D).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lucí, moc moc děkuju, to je od Tebe moc milý a mamku pozdravuj ! :)))

   Smazat
 3. Peti, cítim sa teraz úplne rovnako ako ty. Na to čo mi robí najväčšiu radosť: beh, posilka, priateľ a zdravé varenie teraz vôbec nemám čas kvôli vysokej škole a práci. Ráno vstávam úplne dobitá, zničená, unavená, nejako sa vytrepem do školy alebo práce podľa toho čo práve mám, potom bežím na to druhé, zdravý obed si dám len v práci kde si nosím jedlo, ale v škole sa nedá, nemám si kde čo zohriať, je zima, mám nervy, dám si niečo relatívne "zdravé" čo vidím v obchodnom centre. Okrem toho sa mi z toho zhoršilo celé trávenie a moja intolerancia na laktózu a problémy s ňou spojené sa mi začínajú opäť prejavovať. Keď končím o 20 večer školu/ prácu a náhodou nepadám únavou a idem ešte do posilky, neodvádzam vôbec dobrý tréning. Na behanie nemám ani čas pretože v čase keď prídem domov je vždy už tma. Dúfam, že sa mi opäť vráti rovnováha do života, aby som mohla zase robiť čo ma baví.
  P.S. No a navyše som do toho všetkého (a možno aj Z TOHO VŠETKÉHO) dostala angínu takže aktuálne kašlem nad čajom a liečim sa. Len som ti chcela povedať, že teraz po lete, keď sa všetko mení na zimné obdobie, pridávajú sa nám starosti, to takto pociťujeme asi viacerí ľudia. Tak sa drž :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vím jak se cítíš. Drž se a bude líp brzo, musíme tomu věřit a doufat v to. :) To zvládnem!

   Smazat
 4. Tak teda, nečakala som, že sa z tej pesimistickej (alebo povedzme negatívnej) časti článku vyvinie tak pozitívny a inšpirujúci post. :) Aj sa čudujem, že tvoj blog som prvýkrát objavila teraz, pretože blogy s motivujúcimi myšlienkami mám naozaj rada. Tiež som len nedávno prišla na to, že myšlienky sú silnou zbraňou... a odvtedy vlastne vediem aj svoj blog. Ešte minulý rok som bola znechutená z daždivých jesenných dní, tento rok ma ale nezastavia - naopak, dážď mám aj celkom rada. Každopádne, ďakujem za povzbudivé slová (a držím palce, samozrejme) - niekedy je dobré "počuť" ich aj od iných ľudí, nielen od seba. :) A tiež vďaka za tip na knižku, snáď ju v našej knižnici mať budú.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda, že se Ti tady líbí a že se ti líbí i pozitivní články. :) Taky se drž a ještě doporučuji knížku Čtyři dohody. :)

   Smazat
 5. Krásný!:) Klobouk dolů,neustálě se posouváš dále a dále, aškoliv to ani nevidíš. Doporučuju si ještě přečíst knížku 4 dohody od miguela ruize ;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jé, tenhle komentář mě neuvěřitelně potěšil. Děkuju! :)

   Smazat
 6. Každý máme někdy dny kdy nemáme na nic energii, já to tak měla v sobotu. Prostě jsem měla tolik plánů, ale vše jsem zrušila a neudělala jsem absolutně nic:/ někdy se to tak prostě stane no, ale to tak má každý, nicsi z toho nedělej zase bude líp, je třeba se pořádně namotivovat a nějak to už půjde;)

  www.double-claire.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Občas je to tak lepší, někdy člověk potřebuje být sám. Moc děkuju za podporu. :)

   Smazat
 7. Děkuju za tenhle článek, pomohl mi. Nejvíc se mi líbí, že to, co píšeš, je opravdové a tím víc posilující. :-)
  Katie

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To mě na tom taky hrozně baví, že se tady nemusím přetvařovat a psát od srdce. :) Děkuju moc.

   Smazat
 8. Ahoj jen jsem se chtěla zeptat jak sis udělala tenhle blok na jakých stránkách? ��
  Ps : zase skvělý článek! ❤

  OdpovědětSmazat
 9. Opravdu pěkný článek a děkuji za něj! Mám to podobně ale pak se zase proberu a řeknu si , že je potřeba pozitivního myšlení.:-) Je fajn si přečíst i ostatní reakce lidí, kteří to cítí podobně. A že v tom nejsme sami. <3 Kolikrát mě lidé okolo nechápou a ani já si své myšlenky občas neumím vysvětlit proč ale bojuji a snažím se :) .
  Takže ženy stay strong,positive and be happy :) krásný den VŠEM :) s úsměvem
  Klára

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kláruš, děkuju za komentář a moc držím palce, ať je zase líp. :)

   Smazat
 10. Nádherný článek plný pravdy a rad. Děkuji za něj <3

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda, že se mnu souhlasíš. :) Já děkuju za komentář!

   Smazat
 11. Cviceni byt pozitivni se zda ze ti jde skvele, nemuzu vedet zda to tak fakt je,ale v tvych videich na me pusobis skvele, plna radosti a POZITIVNE ;) strasne me bavis,videa jsou super. DEKUJI TI ;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to mám opravdu radost, že tak působím. Poslední dobou mi je zase lépe. Jsem ráda, že Tě baví. Děkuju! :)

   Smazat

Moc si vážím každého Vašeho komentáře. ♥